SK Rejšice – TJ Sokol Nové Strašecí

3 - 1
Celkový čas

Report

Rozhodčí: Čermoch Jakub – Bartůšek Zdeněk, Velebil Tomáš. Delegát: Setnička Josef.

70 diváků.
22. kolo nabídlo zajímavý souboj mezi týmy, které dokončují soutěž v poklidu, beze strachu před sestupem a bez velké šance na postup. Domácí sestava je v těchto dnech poznamenaná velkou marodkou a to zejména v útočné fázi. Pro tento zápas chyběli Sameš, Dufek, Maňas, Zorkler, Kořínek, se sebezapřením nastoupil Herman, chyběl také brankář Výda a dlouhodobě zraněný Korejza. Nastoupit tak musel domácí, už jen velmi sporadicky hrající, trenér M. Hruška. Svým sebenominováním ukázal, že je to opravdový stratég, protože si našel dokonalou pozici.
Utkání se nevyvíjelo dobře. Rejšickým míče odskakovaly, měli tím pádem problém usadit se na útočné polovině soupeře. Nové Strašecí zužitkovalo mírnou převahu ve 21. minutě, kdy se po levé straně prohnal a hezky zakončil hostující útočník 0:1. Domácí se snažili, začali více využívat křídelní prostory a vykoledovali si také penaltu, kterou ovšem Z. Bělík neproměnil. Už se zdálo, že hosté svůj náskok do poločasu udrží, jenže v 41.minutě poprvé zaúřadoval domácí trenér M. Hruška a s přehledem uklidil do branky přízemní centr z pravé strany 1:1.
Druhý poločas začal náporem domácích, začali soupeře fyzicky přehrávat a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. V 55. minutě, po pěkné týmové kombinaci uklidil opět zkušeně míč, tentokrát levou nohou, do prázdné branky domácí trenér M.Hruška. V 60. minutě, po nejkrásnější akci utkání, zvýšil Z. Bělík hlavou na 3:1 a vybudoval domácím dostatečný náskok. Rychlá akce začala již rychlou kombinací v obranných řadách, poté se míč dostal na pravou stranu k A. Fingerhutovi, který našel přetaženým centrem O. Jona a ten z první hlavu Z. Bělíka. Protiútok jako z učebnice. V 61. minutě za velkých ovací odešel ze hřiště M. Hruška a zápas si tak do konce odsledoval z lavičky.
Hosté se nevzdali, vybojovali si několik nebezpečných standardních situací, ale také pokutový kop. Ovšem domácího brankáře Nováka nepřekonali. Ten se zaskvěl právě chyceným pokutovým kopem i následnou dorážkou. Ve velmi okleštěné sestavě jsme tedy nakonec tři body se snaživým soupeřem získali.