Skip to main content
U9

Zimní příprava 2024 mladší přípravky

V sobotu, 9. března se hráči mladší přípravky zúčastnili prvního venkovního turnaje na umělé trávě, a to v Milovicích – DEK stavebniny CUP. Turnaj byl velmi dobře obsazen v počtu 10 týmů.

Turnaj byl rozlosován do dvou základních skupin, družstvo Rejšic bylo ve skupině A dále s týmy SK Krakovany, AFK Nehvizdy, TJ Hrubý Jeseník, Spartak Čelákovice.

Ze skupiny do semifinále postupovali dva první týmy, další hráli o konečné umístění.

Kluci prošli ze skupiny z druhého místa, kdy tři zápasy vyhráli a rozhodující zápas o první místo ve skupině s AFK Nehvizdy po dramatickém zápase remízovali 5:5, ale díky horšímu skóre postupovali do semifinále z druhého místa, proti vítězi skupiny B, týmu SK Junior Praha.

Semifinálový zápas kluci po lehkém obědě zvládli perfektně, tým junioru Praha k ničemu zásadnímu nepustili a vyhráli 5:2.

Ve finále nás čekal známý soupeř ze skupiny AFK Nehvizdy. Předpokládal se urputný boj, což se i potvrdilo. Kluci z Rejšic šli do vedení, ale AFK Nehvizdy zápas otočili a vedli 2:1. Nutno podotknout, že Rejšice zahodili množství brankových příležitostí. Přesto se nepoložili a dokázali finálový zápas vyrovnat na 2:2. Takto i finálový zápas skončil a na řadu přišly nevyzpytatelné penalty. Kluci z Rejšic měli více štěstí a penaltový rozstřel vyhráli, tím ovládli celý turnaj.

Jako třešničkou na dortu bylo vyhlášení Štěpy Kopeckého jako nejlepšího hráče turnaje

Musím všechny hráče, kteří se turnaje účastnili, velmi pochválit za jejich bojovnost a chuť do fotbalu. Je radost s kluky pracovat.

trenér Tomáš Dvořák


Po ukončení podzimní části soutěže kluci z mladší přípravky nezaháleli a prakticky hned započala zimní příprava ve vnitřních prostorech. Trénovalo se ve dvou dnech v týdnu, v pondělí ve školní tělocvičně v Dobrovicích a ve středu ve školní tělocvičně v Luštěnicích. Kluci se scházeli, pokud zdraví dovolilo, v plném počtu a tréninku vždy věnovali veškerou snahu a úsilí. Mezi tréninky jsme vložili i herní přípravu ve formě halových turnajů.

První turnaj jsme sehráli ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a to 26. listopadu 2023. Do turnaje jsme vstupovali hlavně s vědomím a snahou prodat formu z tréninkových jednotek. To se nakonec 100% potvrdilo a kluci turnaj v Bělé pod Bezdězem ovládli. Další, musím podotknout silně obsazený, a hlavně velmi dobře organizovaný turnaj se konal 2. prosince 2023 ve sportovní hale v Benátkách nad Jizerou. Po rozpačitém ospalém prvním zápase kluci opět pokračovali ve výborných výkonech a dokráčeli až do zápasu o první místo, proti FK Mladá Boleslav. Kluci ukázali, jaká v nich je nejen síla fyzická, ale i ta psychická a ve výborném zápase z obou stran dokázali soupeře porazit, čímž potvrdili své vítězství i na celém turnaji.

Poslední turnaj roku 2023 se konal 16. 12. ve sportovní hale v Kosmonosech s přívlastkem vánoční. Na turnaj jsme odjížděli pouze s jedním hráčem na střídání. Kluci však opět ukázali, jak jsou na tom fyzicky, jak je fotbal baví, jakou mají obrovskou chuť a turnaj dokázali opět vyhrát.

Po vánočním turnaji jsme si udělali novoroční pauzu a opět se sešli až začátkem roku 2024. Tréninky pokračovali ve stejném formátu a změna byla uskutečněna ve výběru turnajů. Cílem bylo porovnat schopnosti pro nás s neznámými soupeři a turnaje byly směrovány okolo hlavního města Prahy. První turnaj roku 2024 se konal v Běchovicích. Na turnaj jsme odjížděli v okleštěné sestavě zdecimované nemocemi. Kluci se však nezalekli, makali tak, jak to umí a díky jejich bojovnosti proklouzli až do finálového zápasu. Ten rozehráli báječně, vedli 2:0 a šli si pro další vítězství v turnaji. Bohužel, došli jim síly a smolně prohráli 3:2. Na turnaji skončili na druhém místě, nicméně herní projev, a hlavně jejich bojovnost přes nedostatek hráčů byla příkladná.

Druhý turnaj jsme odehráli 18. 2. 2024 na umělé trávě v Říčanech. Turnaj byl velmi dobře obsazen, například Dukla Praha a AFK Tábor. Kluci ukázali, jak dobře na tom herně jsou a bez jediné porážky turnaj opět ovládli a brali zlaté medaile.

V přípravě i nadále pokračujeme a do jarní mistrovské soutěže bych chtěl s kluky absolvovat ještě minimálně dva turnaje. Je pořád na čem pracovat a tyto turnaje nám dovolují vyzkoušet si natrénované činnosti.

Chtěl bych kluky moc pochválit, hlavně za jejich poctivost, pracovitost a skvělou partu, kterou mezi sebou mají. Je radost s nimi pracovat.

Tomáš Dvořák, trenér

redakčně upravil Josef Pluhař

U9
U9
U9
U9
U9
U9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


SK Rejšice

Jsme jediný spolek v malé obci primárně zaměřený na sportovní činnost.
Řídíme se mottem: „Dělej, co tě baví!“. Chceme bavit fotbalem nejen sebe, ale i své fanoušky. Stejně tak rozvíjíme i naše mimo sportovní aktivity.

Příští zápas "A" tým

FOTBAL HLÍZOV - SK Rejšice (On time)