SK Rejšice „A“ – Sokol Chotětov

4 - 1
Celkový čas

Report

Střelci: 27. Kohout Václav, 48. Obrázek Pavel, 65. Zörkler Jakub (pen.), 68. Kohout Václav – 19. Koníček Tomáš.

Rozhodčí: Brožek Tomáš – Týče Vladimír, Sabo Jiří.

110 diváků.

Chotětov jen přibrzdil vítěznou jízdu oslabených Rejšic

Fotbalisté Rejšic touží po okamžitém návratu do I. A třídy a jejich jízdu ani v hodně oslabeném stavu nezastavil Sokol Chotětov. Utkaly se dvě nejlepší obrany, které za tři kola inkasovaly jen po jedné brance. Okresní derby jich zato nabídlo hned pět – domácí otáčeli na 4:1

Hosty nachytal málem hned po dvou minutách na švestkách nestárnoucí Radek Mynář, když po překvapivě rychlé rozehrávce přímého kopu střílel sám na brankáře, Ulmana však nepřekonal.

V 19. minutě naopak přišel šok pro domácí. K Tomáši Koníčkovi se vrátil rohový kop a opakovaný centr z takřka stejného místa u praporku zapadl po odrazu o trávník k zadní tyči – 0:1.

Také domácí pak udeřili z rohu, i když méně omračujícím způsobem. Na brankové čáře zachránil Chotětov jen na vteřinku Beneš, než propálil z dorážky celou hradbu těl Václav Kohout. V bojovném utkání na mokré trávě měli herně lehce navrch hosté, ale brzy po přestávce opět inkasovali. Vítězný gól trefil krásně z voleje po Zörklerově centru robustní obránce Pavel Obrázek – 2:1.

„Rejšice daly vlastně jediný gól z vypracované akce, další tři jsme jim sami nabídli,“ mrzelo chotětovského kouče Petra Buryána. V 66. minutě postrčil Kořínek do zad unikajícího Kohouta a z penalty zvýšil Jakub Zörkler. Navíc vzápětí poděkoval Václav Kohout za nechtěné hlavičkové přiťuknutí na malém vápně Potůčkovi gólem na 4:1.

Korekci stavu odmítl po Koníčkově brejku s obličejovou maskou hrající Souček, který jen zazvonil na tyč. Vítězové s osmičlennou hráčskou injekcí v základu, z toho polovinou z Řepova, jsou stále stoprocentní.

„Cenné vítězství, ale hra nic moc. Druhý poločas vyšel výsledkově, ale nepřišlo mi, že jsme hráli lépe,“ nejásal trenér vítězů Luděk Kokoška. „Bohužel jsme byli v extrémní situaci, omluvilo se osm lidí, až na jedno zranění z rodinných a pracovních důvodů,“ konstatoval Kokoška, který nasadil v závěru i 54letého rejšického patriota Josefa Pluhaře.

„Prohra je krutá, první poločas byl z naší strany výborný, po přestávce jsme přestali hrát po stranách a rozhodly naše chyby, které Rejšicím vítězství usnadnily,“ smutnil Petr Buryán.

Střely na bránu: 6:4. Rohy: 4:4.

Chotětov: Ulman – Potůček, Beneš, Plac (55. Kern), Honzátko (17. Kořínek) – Vágner (80. Moulis), Lukeš, Nežerka, Duda – Koníček, Souček (76. Böhm).